tanie loty do Frankfurtu
TANIE LOTY DO FRANKFURTU
Bilety lotnicze do Frankfurtu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Zwiedzanie Frankfurtu

Z powodu dość drastycznej przeszłości miasta, nie możemy we Frankfurcie liczyć na zbyt wiele zabytków. Architektura w większości miasta jest powojenna, i tylko w niektórych miejscach starano się odrestaurować budynki, zniszczone w czasie II WŚ zgodnie z ich wcześniejszym wizerunkiem – większość jednak starano się stworzyć zupełnie od nowa, w myśl nowych koncepcji, tworząc metropolię rozwiniętą, nowoczesną i tętniącą życiem.

Centrum miasta stanowi absolutnie zjawiskowe centrum biznesu i gospodarki. Szklane wieżowce, na miarę Nowego Jorku stoją dumnie – jeden obok drugiego, a pomiędzy nimi pospiesznie pędzący do pracy mieszkańcy. W tej części miasta znajdziemy także centra handlowe, wyposażone w restauracje i kawiarnie, w których zwłaszcza w porze lunchu jest wyjątkowo gwarno i tłoczno.

Starsze budynki znajdują się głównie na Starym Mieście, którego charakter starano się pozostawić „w poprzedniej epoce”. Niektóre z obecnych tam budynków, odbudowywano po wojnie , starając się o odtworzenie stanu przedwojennego – np. Steinernes Haus, w którym mieści się obecnie galeria. Inne zostały stworzone w myśl nowych koncepcji – wszystko jednak zaprojektowano tak, aby tworzyło współgrającą całość.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Frankfurt to bogactwo muzeów i galerii. Jest ich tu bardzo wiele, między innymi dlatego, że miasto stara się konkurować z „kulturalnym Berlinem” o miano centrum sztuki Niemiec. 

We Frankfurcie znajdziemy także wiele obiektów kościelnych. Wiele z nich bardzo okazałych architektonicznie. Warto przyjrzeć się kościołowi św. Bartłomieja, stojącemu na Starówce. Stare Miasto ugości nas także wieloma obiektami restauracyjnymi. Zwłaszcza latem, kiedy rozstawione są liczne kawiarniane parasole, w cieniu których możemy uraczyć się popołudniową kawą.

Spędzając czas we Frankfurcie, warto poznać jego nocną stronę. To miasto wyjątkowo rozrywkowe. Oferta nocnych klubów, dyskotek i całodobowych barów jest godna podziwu. Rozrywki, które te miejsca proponują dostosowane są do potrzeb różnych klientów, różnych gustów muzycznych, a nawet odmiennych orientacji seksualnych. W nocy we Frankfurcie naprawdę można się wyszaleć. Wielu turystów, zwłaszcza w wieku studenckim, odwiedza to miasto właśnie po to, aby zaszaleć nocą i poznać smak niczym nie skrępowanej zabawy aż do świtu.