tanie loty do Frankfurtu
TANIE LOTY DO FRANKFURTU
Bilety lotnicze do Frankfurtu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Frankfurt

Frankfurt jest bardzo dużym – piątym pod względem rozmiarów w Niemczech miastem. Dla Niemiec ma bardzo duże znaczenie – zarówno pod względem finansowym, gospodarczym, jak i kulturalnym. Jest także ważnym punktem tranzytowym w Europie – lotnisko we Frankfurcie jest drugim, co do ilości obsługiwanych pasażerów na kontynencie.

Frankfurt ma różne oblicza – w zależności od tego, czego w nim szukamy. Przedzielone wstęgą rzeki Men (u ujścia do Renu), nazywane jest „Mainhattanem”, przyglądając się bowiem panoramie biznesowego miasta, możemy odnieść wrażenie, że roztacza się przed nami nowojorski Manhattan – ta część miasta jest typowym centrum biznesowo – handlowym; niezmierzona ilość wieżowców, siedzib banków i bogatych korporacji roztacza się spektakularnie, tworząc „drabinę do nieba”. Obserwując miasto z innej strony, możemy z kolei dostrzec centrum rozrywkowe, albo też – odrobinę historii w połączeniu z atrakcjami kulturalnymi. Innymi słowy – we Frankfurcie każdy znajdzie dla siebie jakieś zajęcie.

Frankfurt ma bardzo bogatą historię. Burzliwe dzieje miasta wpływały na jego kształt i wizerunek od wieków. Pierwsze wzmianki o Frankfurcie znaleźć można w źródłach opisujących czasy ok. 700 roku. W czasie II Wojny Światowej miasto zostało niemal doszczętnie zrujnowane. Zostało zniszczone niemal w 90% w czasie alianckich nalotów. Po wojnie natomiast, nie skupiano się na odbudowie miasta w takim kształcie, jaki miało ono przed wybuchem wojny, lecz zbudowano je od nowa. Z tego powodu nie znajdziemy tu tak wielu zabytków, jak w innych europejskich miastach. Nie stanowi to jednak dla Frankfurtu problemu, odnalazł się w innej – nowszej rzeczywistości, znajdując dla siebie nowy charakter – uwielbiany przez wszystkich, którzy Frankfurt odwiedzają.

Dzisiejsze miasto jest bardzo dynamicznym tworem, w którym czas nie staje nawet na chwilę. Bardzo łatwo się po nim poruszać, infrastruktura turystyczna natomiast, oferuje pokaźny pakiet usług dla przyjezdnych z całego świata. Znajdziemy tu wiele hoteli o różnym standardzie oraz rozmaitych hosteli na każdą kieszeń. Na zwiedzanie Frankfurtu powinniśmy przeznaczyć przynajmniej kilka dni, biorąc także pod uwagę bogactwo życia nocnego.