tanie loty do Frankfurtu
TANIE LOTY DO FRANKFURTU
Bilety lotnicze do Frankfurtu. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Frankfurt – ciekawostki

Pochylając się nad zabytkami, które możemy we Frankfurcie znaleźć, warto pamiętać, że oprócz nich, miasto oferuje więcej. Ponieważ konkuruje nieoficjalnie z Berlinem, poprzeczka postawiona została dość wysoko. 
Miasto ma charakter zdecydowanie kulturalny, starając się o to, aby sprostać oczekiwaniom zróżnicowanych odbiorców, o to, aby wzbogacać kulturę, nie zamykając się na nic, co nowe – daje ogromny wachlarz możliwości wszystkim – bez względu na zainteresowania, gust, wiek, czy miejsce zamieszkania.
 
Frankfurt słynie z targów. Organizowane przez okrągły rok, zaspokajają potrzeby handlowe wystawców i ciekawość odbiorców, poszukujących inspiracji dla stylu życia w rozmaitych jego odmianach.
 
Wszystkim, którzy pasjonują się czytaniem, znane są targi książki. Oprócz ogromnej wartości użytkowej, dla wszystkich zainteresowanych, mają one także wymiar symboliczny, ich historia sięga czasów odkrycia czcionki przez Gutenberga, a miejsce, w którym się odbywają oddalone jest zaledwie kilka kilometrów od historycznego miejsca tego wydarzenia, które zmieniło na zawsze oblicze świata. Każdego roku odbywają się w październiku, przyciągając do miasta rzesze zainteresowanych branżą.
 
Jeśli książki nie są tym, co interesuje nas najbardziej, możemy wybierać także pośród bogatej oferty targów motoryzacyjnych (jedne z największych na świecie), muzycznych, kulturalnych i konsumpcyjnych.
 
Jeśli te cykliczne wydarzenia nie spełniają Waszych oczekiwań, Frankfurt oferuje jeszcze więcej. Trwający trzy dni festiwal - Museumsuferfest, przyciąga do miasta miliony turystów z całego świata. W czasie jego trwania muzea przygotowują specjalne – odświętne programy i atrakcje, pokazy, programy interaktywne, a wszystko niemal całą dobę – każde z muzeów otwarte jest do późnych godzin nocnych. W pobliżu muzeów odbywają się festiwale uliczne, rozstawione są stoiska z regionalnymi pamiątkami, łakociami i przysmakami, charakterystycznymi dla Frankfurtu.
 
Skoro o przysmakach mowa, warto wspomnieć o ciekawostce, rodem z Frankfurtu – frankfurterki. Małe kiełbaski korzenie mają właśnie w tym mieście, ich pierwowzór powstał w XV wieku, od tamtej pory wprawdzie znacząco zmieniała się receptura, jednak ten przysmak spróbować powinniście koniecznie – w miejscowych barach i restauracjach znajdziecie wiele odmian, znanych na całym świecie frankfurterek.